DİKİLİ BİR AĞACIN OLSUN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
Değerli Velilerimiz, Sevgim Anaokulu olarak 20 Nisan 2014 tarihi itibari ile tüm eğitim programlarımızın yanına ek olarak ve çocuklarımıza sosyal sorumluluk bilinci kazandırmak amacı ile sosyal sorumluluk projeleri başlatmaya karar verdik. İlk projemiz, 5 ve 6 yaş grubu öğrencilerimiz katkıları ve Tüzin Çotur öğretmenimiz önderliğinde gerçekleşecek olan “DİKİLİ BİR AĞACIN OLSUN” projesidir. Ağaç dikim projemiz, 26.04.2014 Cumartesi günü 10.00 – 12.00 saatleri arasında Konutkent 1 de bulunan MAVİ ŞEHİR PARKI’ nda gerçekleştirilecektir. Başta proje sorumlularımız ve velileri olmak üzere tüm Sevgim Anaokulu öğrenci ve velilerimizi 26 Nisan Cumartesi günü 10.00 – 12.00 saatleri arasında MAVİ ŞEHİR PARKI’ na bekliyoruz. Bu anlamlı günde bizi ve çocuklarımızı yalnız bırakmamanızı dileriz.

KURUCU : Gülcan NALBANTOĞLU

Proje Koordinatörü : Tüzin ÇOTUR

Proje Adı : Doğayı sevenler kulubü

Proje Sloganı : Seninde dikili bir ağacın olsun

Proje Kapsamı : Sevgim Anaokulu Öğrencileri ve velileri

Proje Amacı : Öğrencilerimize ağaç sevgisini aşılamak, öğrencilerimizde çevre duyarlılığı geliştirmek.

Projenin Uygulama Tarihi: 26.04.2014 saat: 10.00-12.00

Proje için Çankaya belediyesi ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonrası KONUTKENT 1 de 2639 ve 2638. Cadde lerinin kesişiminde bulunan MAVİ ŞEHİR PARI na 50 adet çam ve sedir ağacı dikimi konusunda destek alınmıştır. Fidanlar Orman Bakanlığı tarafndan sağlanmıştır ve dikim işlemleri Sevgim Anaokulu öğrenci ve velileri tarafından yürütülecektir

AÇIKLAMA:
İnsanlar tarafından doğanın kötü ve hor kullanımı sonucunda elimizdeki en muhteşem zenginliği kaybetmeye başlıyoruz. Bizlere düşen görev, yeni kuşakları bu konuda bilgilendirmektir. Çünkü böyle bir eğitimin okul öncesi dönemde verilmesi, çocuklarımızın bu yöndeki olumlu tutum, davranış ve alışkanlıklarının mümkün olduğunca erken kazanılması açısından önemlidir. Bu bağlamda 26 Nisan Cumartesi günü, her öğrenci velisi rehberliğinde gösterilen alana bir fidan dikecektir.