Hakkımızda

Okul öncesi eğitimde sektöre her dönem önderlik eden SEVGİM ANAOKULU, 24. yılını kutluyor. Bu gurur da en önemli referansımız gelişimine katkı sağladığımız yaklaşık 2300 çocuğumuzdur.
Okulumuz Aile Çalışma Ve sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı 0 - 2 yaş gurupları için özel olarak tasarlanmış bir adet bina ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı 3 - 4 ve 5 - 6 yaş gurupları için özel olarak tasarlanmış iki adet bina olmak üzere birbirinden bağımsız olarak üç adet binadan oluşan bir kampüs içinde yer almaktadır.
SEVGİM ANAOKULU, alanında uzman, deneyimli, sevgi dolu ve etkin iletişim becerilerine sahip kadrosu ile minik meleklerine nitelikli ve sımsıcak bir eğitim olanağı sunuyor.
Yeni eğitim öğretim yılında uzun yılların deneyimi, ayrıcalıklı yapısıyla, "Ezber bozan eğitim." Sloganıyla yoluna devam ediyor.
SEVGİM ANAOKULU, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlığı hep ön planda tutmuş ve tutmaya devam edecektir.

SEVGİNİN VE İLGİNİN ÜST SEVİYEDE VAR OLDUĞU ORTAMDA ÖĞRENME BİR OYUNA DÖNÜŞÜR…

SEVGİM ANAOKULU;
- Her yaş grubuna uygun ve İlköğretim seviyesi eğitime hazırlık planları,
- Günün her saati güneş alan yepyeni malzemeler ile donatılmış pırıl pırıl sınıflarıyla,
- M.E.B. müfredatı ve çoklu zeka kuramına dayalı eğitimi,
- Proje odaklı yaklaşımla sorgulayan, cevap bulan ve uygulayan yaklaşımı,
- Çocuklarımızın dil gelişimlerini destekleyen ve yabancı dile yatkınlıklarını artıran çift dilde eğitimi,
- Mekânlar arası pedagojik geçiş kriterlerine uygun sınıf yapısı,
- Doğaya saygılı ve çevreci yaklaşımı,
- Uzman branş öğretmenleriyle(İngilizce, müzik, drama, resim, seramik, yüzme, tenis ve bale)
- Uygulamalı bilgisayar eğitimi,
- Bireysel farkındalık ve yetenek yönlendirme,
- At binme, tiyatro ve sinema etkinlikleriyle,
- Bahçesindeki mini hayvanat bahçesi ve uygulamalı organik tarım bahçesiyle,
- Doğaya dost ve hayvan sevgisiyle donatılmış çocuklarıyla,
- Profesyonelce hazırlanmış eğitim programları,
- Çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi mezunu öğretmenleriyle,
- Profesyonel yaratıcı drama çalışmalarıyla,
- Kültür ve doğa gezileri sayesinde çevreyi sadece gören değil, iyi tanıyan çocuklarıyla,
- Satranç dersleriyle düşünen ve aynı zamanda stratejik karar alabilen çocuklarıyla,
- Mental Aritmetik takviyesiyle matematik zekâsını geliştiren çocuklarıyla,
- Psikolojik Danışmanlık ve Aile Rehberliği çalışmalarıyla,
- Çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerine katkı için düzenli doktor kontrolleriyle,
- Diyetisyen kontrolünde hazırlanmış besin değeri yüksek beslenme saatleriyle,

Avrupa standartlarının ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için, bir lüks değil zorunluluk olduğuna inanan SEVGİM ANAOKULU, Çayyolu ve Ümitköy bölgesinde okul öncesi eğitim alanında ezber bozmaya devam edecektir.

SEVGİM ANAOKULU, ULU ÖNDER ATATÜRK’ÜN HEDEFLEDİĞİ ÇAĞDAŞ BİR ÜLKE OLMA YOLUNDA, EMİN ADIMLARLA İLERLEMEKTEDİR.

Okulumuzda çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimine ve yaş grubuna uygun etkinlikler gerçekleştirilir. Bu yöntemler ile çocuklarımızın zihinsel, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimleri olumlu yönde desteklenir.

Okulumuzun eğitim programı içinde bulunan etkinlikler, çocuğun yaratıcılığı, küçük ve büyük kaslarının, estetik duygusunun gelişmesini sağlayan sanatsal çalışmalardan oluşur. (Boyama, oyun hamuruyla oynama, farklı malzemelerle yeni ürünler yapabilme, bale, yüzme, resim, müzik etkinlikleri)

Masallar, öyküler, drama etkinlikleri, oyun ve oyuncak yolu ile kavramları tanıma, farklılıkları ayırt etme çalışmaları ile zihinsel gelişim ve dili kullanma becerisi arttırılır.

Bu gelişim aşamalarının tamamında iki dilli eğitim anlayışından faydalanılır. 

Paylaşma, yardımlaşma, öz bakım becerileri, grup etkinlikleri içinde yaşayarak öğretilir ve psiko-sosyal gelişimleri sağlanır.

BESLENME
Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Yemekler okul mutfağında hijyenik şartlarda hazırlanmaktadır.

YABANCI DİL EĞİTİMİ
Çift Dilli Eğitim ile yetişen çocuklar soyut kavramları çok daha çabuk algılar ve içselleştirirler, her iki dilde de düşünebilme becerileri geliştirirler; bu da zeka gelişimini hızlandırır. Her sınıfta hem Türkçe öğretmeni hem de İngilizce öğretmeni aynı anda yer almaktadır.

DİNLENME
Okul uyku odasında çocuklar velilerin istekleri doğrultusunda (5-6 yaş hariç) öğle yemeğinden sonra klasik ve omurga sağlığı açısından olumsuz olan kampetler yerine tamamı ortopedik yataklarda ve hava temizleme cihazlı ortamda dinlenirler.

SERVİS
Öğrencilerimiz okul taşıtı ile okula bırakılabileceği gibi velileri tarafından da okula ulaşabilirler. Servislere kayıt yaptırmak için okulumuza ulaşmanız yeterlidir.

SAĞLIK
Okulumuz belirli aralıklarla genel sağlık için doktor tarafından ziyaret edilmekte, çocuklarımız herhangi bir sorunda ilgili kurumlara yönlendirilmektedir. Çocuklarımız sağlık kontrolleri, anlaşmalı özel sağlık kuruluşu tarafından düzenli olarak takip edilmektedir. (Diş Kontrolü - Göz Kontrolü - Genel Sağlık Kontrolü)
 
REHBERLİK  VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
Velilerimiz ihtiyaç duydukları her an, rehberlik ve psikolojik danışmanlık konusunda okulumuzdan profesyonel destek alabilirler. (İletişim, beslenme, çocuk-anne, çocuk-baba, çocuk-arkadaş, çocuk-teknoloji, çocuk-kişisel davranışlar, çocuk soysal davranışlar, sağlık vb. gibi)

E-KARNE
Çocuklarımızın günlük-aylık-yıllık gelişimlerini gradik olarak gözlemleyebileceğiniz ve ayrıca günlük karnelerine online ulaşabileceğiniz sistem ile gelişimlere daha yakından odaklanıyoruz.

SANAT ATÖLYESİ
Çocuklarımızın el becerilerini keşfedebilecekleri ve psiko-motor gelişimlerine olumlu yönde katkı sağlayacakları, kendilerini özgürce ifade edebilecekleri resim, maket yapımı seramik, ahşap boyama, ebru yapımı, farklı materyalleri tanıma ve tanımlama çalışmaları yapılmaktadır.

HİJYEN
Okulumuz Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca "BEYAZ BAYRAK" ödülüne layık görülmüş bölgedeki tek okuldur. Okulumuzda görevi ortam temizliği ve hijyen olan bir personel gün boyu sorumludur.

BİREYSEL GELİŞİM
Her çocuğumuz için uzman psikoloğumuz, sınıf İngilizce öğretmeni ve sınıf öğretmeni zümresinin hazırladığı bireysel gelişim raporu ailelerimize randevu usulü görüşmeler ile iletilir.

VELİ ANKETLERİMİZ
Okul aile işbirliğinin çocuklarımızın gelişimine büyük katkı sağladığını düşünüyoruz. Her yılsonunda velilerimizin rahatlıkla görüşlerini aktarabilmeleri için anket uygulaması yaparak bir sonraki yol -haritamızı belirliyor, bu çıktılar ile yaz boyu çalışıyor ve hem anket sonuçlarını hem de yeni yol haritamızı Eylül ayında velilerimiz ile paylaşıyoruz.

FİZİKSEL YAPIMIZ
Okulumuz Ankara Çayyolu ve Ümitköy semtlerinin birleşiminde; her biri 3 er katlı işlek trafiğe uzak, 2 adet müstakil binadan oluşan ve tüm detayları çocuklarımıza göre tasarlanmış, dört tarafı bahçeli özel bir okuldur.
1000 m2 kapalı 800 m2 bahçe alanına sahip okulumuzda zemin alerjik hastalıklara neden olmamak için lamine parke ile döşenmiş olup bakteri öldürücü özel ürünler ile hijyen sağlanmaktadır.
Yangın alarm sistemi ve yangın merdiveni ile güvenlik arttırılmıştır.
Okulumuz deprem yönetmeliğine uygundur
Okul güvenliği TEPE grup sayesinde anında yönetim, merkez ve polis ile kontrol altında tutulmaktadır.
Okul içi kapalı devre olarak 36 ayrı kamera sistemi ile tek merkezden kontrol edilip, kayıt altına alınmaktadır.ÇALIŞMA SAATLERİMİZ


Okulumuz saat 07.30 -18.45 arası hizmet vermektedir
Saat 07.30-13.00 sabah grubu ,
Saat 12.00-18.45 öğle grubu ,
Saat 07.30-18.45 tam gün olmak üzere 3 eğitim grubumuz vardır.