VELİ GÖRÜŞLERİ
Aşağıdaki formu kullanarak siz de görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz:Fatma Genç-Eylül Genç

Pandemi sürecinde okullar kapanınca, yeni dönemde başka okul arayışına girdik ve tesadüfen Sevgim Anaokuluyla görüşmeye gittik. Bizleri Gülcan hanım karşıladı. Kurucu müdür olmasına rağmen işini asla başkasına bırakmadan herşeyi tek tek açıkladı bizlere. Kafamızda hiçbir soru işareti kalmadan ilk gittigimiz gün kızımız Eylulun oraya başlamasına karar verdik. Önce Eda öğretmen, sonra Tüzin öğretmen ile devam ederek mezun oldu kızım. Kizimizin İngilizce ve akademik anlamdaki ilerlemesinin farkındaydık ama Bu yıl 1. Sınıfta ilk karnesini alıp, veli toplantısına katılınca anladık ki Sevgim Anaokulunu tercih ederek çok doğru bir karar vermişiz. Kizimiz İngilizce konusunda gerçekten çok üst düzey bir eğitim almis. Yeni okulundaki tüm İngilizce ogretmenleri bize hangi anaokulundan mezun olduğunu, çok iyi eğitim almış oldugunu belirttiler. Tabii ki bu bizi veli olarak çok mutlu etti. Öte yandan kizimiz akademik anlamda da herşeyiyle hazır olarak 1. Sınıfa başladı ve okulda hiçbir zorluk çekmedi. Çocuğumuz okula mutlu gitsin gelsin isterken yanında bu kadar güzel eğitim alması, bizleri daha da mutlu etti. Kizimizi ve veli olarak bizleri bu kadar memnun eden bu güzel okulda öncelikle, her daim işimin basinda olan Gülcan hanıma, en zor anlarimizda hemen aradığımız ve tüm sıcaklığı ve profesyonelliğiyle bizlere yardım eden Rümeysa öğretmene, tüm emekleri ve cocuklarimiza anne şefkatiyle yaklaştıkları icin Eda ve Tuzin öğretmene, yardımcı öğretmenlerimize ve diğer yardımcı personele hepsine ayrı ayrı teşekkür ederiz. İyi ki Sevgim varmış.

Emel Özdemir

Kreşiniz ile bu yaz tanışma fırsatı buldum ve ilk görüşmede o kadar pozitif bir enerji aldım ki doğru yere geldiğim kanısı oluştu bende.Kayıt yaptırmamızın akabinde 5 aylık süreçte kızımda gözlemlemiş olduğum olumlu yöndeki değişiklikler gerçekten fark edilir seviyede. Kızımda yaşamış olduğum bu değişikliğin en büyük mimarları sizlersiniz. Kreşe ilk girişte kapıda karşılanmaktan tutun da akşam çocuğumu aldığım aşamaya kadar çok doğru bir yerde ve güvende olduğunu bilmek bir anne için en huzur verici duygudur. Bana ve kızıma verdiğiniz huzur, özgüven, eğitim anlamında katmış olduğunuz tüm değerler için gerek öğretmenlerimize gerekse okul yöneticimize kısacası Sevgim Anaokullarının tüm kadrosuna sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İyi ki yolum sizlerle kesişmiş iyi ki varsınız…

reyyan arpacık

İsmi gibi sevgi dolu bir okul Sevgim Anaokulu. Büyük kızımda bir çok okul tecrübemiz olmuştu. O yüzden küçük kızım için kurumsal bir okul arayışına girdik. Yıl boyunca aksayan, canımızı sıkacak hiç bir durum yaşamadık. Her şey önceden düşünülmüştü. İlk kez okula başlayan kızımı çok güzel bir oryantasyon sürecinden geçirdiler. Okulu, öğretmenlerini, arkadaşlarını çok sevdi. Bol etkinlik, eğlence, parti ve bilgi dolu günler geçirdi. İngilizce öğretmeni olarak diyebilirim ki İngilizcesi de çok güzel ilerledi. Güler yüzünüz, tecrübeniz, ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederiz.

Gamze YILDIZ

Sevgim Anaokullarına iki çocuğumu birden gönderdim. Büyük oğlum 2018 yılından beri, küçük kızım da 2020 yılından beri Sevgim Anaokullarında devam etti. Biz verilen eğitimden ve gösterilen ilgiden çok memnunuz. Çocuklarımız almış olduğu eğitim ile sosyal yaşamlarında ön planda ve özgüvenli oldular. Sevgim Anaokullarına vermiş oldukları eğitimden dolayı çok teşekkür ederiz. İyi ki Sevgimli olmuşuz. ????????

Ayşe TARAKÇIOĞLU

Kızım Ayda iki yıl Sevgim Anaokuluna gitti. Biz bugün okulumuzdan güzel anılarla ayrılıyoruz, biraz da içimiz buruk… Kayıt sırasında Gülcan Hanım’ın iki önemli konuyu vurguladığını hatırlıyorum: Bizim için çocuğumuzun okula istekli gelmesi çok önemli, değilse önemli bir problem vardır ve biz bunu çözmeliyiz demişti. İkincisi ise sosyal ve akademik gelişimin önemiydi. Bir anne olarak en önemli beklentim güvenle bırakabileceğim bir kreş ve kızımın merhametli bir öğretmenle karşılaşmasıydı. Bir ay alışma sürecinden sonra kızım keyifle okula gitti. Sabahları okul kapısından içeri girerken yaz kış demeden bizi tüm enerjisiyle gülen yüzüyle karşılayan Sümeyye öğretmenimizin de etkisi büyük tabi ki :)Tıpkı hayat gibi herşey yolunda gitmez, gitmeyebilir okul hayatında da; kısa bir dönem okula gitmek istemediği oldu kızımın, arkadaşı ile anlaşamadığı süreç, küçük yaralanmaları… Bu dönemde Okulun profesyonel yaklaşımı beni mutlu etti; Gülcan Hanım, Rehber Rümeysa öğretmen ve Şule – Eda öğretmenlerimiz içten ilgilendiler, kendimizi bu dönemlerde yalnız hissetmedik. İki yıllık süreçte kayıt sırasında Gülcan Hanım’ın önemle dile getirdiği konularda Okulun gerçek anlamda tecrübeli ve iyi işleyen bir sisteme sahip olduğunu gördüm. Kızım sosyal (iletişim yönünden özellikle), akademik yönden ve İngilizcede belirgin olarak ilerlediğine şahit oldum. Kızım “ara sıra gelebilirim değil mi öğretmenim” diyerek Okulundan ayrıldı. Kreş dönemi çocukluğun en önemli dönemi; bu dönemde kızım çocukluğunun en güzel zamanlarını burada geçirdi diyebilirim. Gülcan Hanım'a, Öğretmenimize ve tüm ekibe teşekkür ederim.

Ece Selmanpakoğlu

Sevgim Anaokulları ile ilk tanışmamızdaki memnuniyetimizden bahsetmiştim, şimdi ise dolu bir eğitim programı ile 1 yıllık tecrübelerimiz sonucunda oğlum; birçok alanda kendine güveni olan, farklı activiteleri deneyimlemiş (oyuncak müzesi, çömlek yapımı vs.), ingilizcede oldukça bilgi sahibi, oyun kurmayı bilen, kalem tutma, boyama, çizgi çalışması gibi etkinliklerde çok ilerlemiş, kendi öz bakımlarını gayet iyi başarabilen bir çocuk oldu. Sevgim Anaokulu bizim için bir aile oldu ve yaz aylarında oğlumu Sevgim Anaokulu'na yine göndereceğiz. Oradaki arkadaşlarından ve öğretmenlerinden kopmasını asla istemiyoruz. Bize bu ailenin bir parçası olduğumuzu her fırsatta hatırlatan Gülcan Hanım'a da ayrıca teşekkür ediyoruz

Zerrin -Yağız Şensöz

Biz Sevgim'le oğlum 26 aylıkken tanıştık. Her ebeveyn gibi küçük yaşta kreşe göndermek konusu bizi de oldukça endişelendiriyordu. Bir arkadaşımın referansıyla tam da emin değilken görüşmeye gittiğimizde Gülcan hanımla yaptığımız görüşme sonrası kendisinden aldığımız güven ve samimiyet duygusu ile buraya karar verdik. Oğlum tuvalet eğitimi , beslenme , bakım becerilerini burada kazandı . Özellikle tuvalet eğitimi benim için zor ve stresli bir dönemken inanılmaz destek oldular ve süreci çok rahat bir şekilde atlattık. Okula başladığımız ilk günden itibaren her konuda destek , ilgi ve alaka sınırsızdı. Okulun her personeli güler yüzlü ve sevgi dolu tıpkı Adı gibi. Bu yaşlar için önceliğimiz sevgi ve şefkat dolu bir ortamdı bunu fazlasıyla verdiklerini söyleyebilirim. Bununla birlikte akademik olarak da oldukça verimli bir ders programına sahipler. İletişim konusunda gün içerisinde çocuğunuzla ilgili her türlü sorularınıza inanılmaz hızlı dönüşüm aldığım içinde iş yerimde hep rahat ve huzur içinde çalıştım. Bu da bence çalışan anneler için çok önem taşıyor ve okul bu huzuru sağlıyor. Gülcan hanım'ın titizliği en büyük etken diyebilirim. Eğer çocuğunuz için kreş arayışında iseniz hiç şüphesiz gönül rahatlığıyla gönderebileceğiniz bir okul. İyi ki yollarımız bu güzel, kaliteli ,aydınlık eğitimcilerle kesişmiş.( 4 yaş grubumuzda birlikte olduğumuz Gülçin öğretmenimiz bizim için büyük bir şans , ve mutluluk kaynağı olmuştur. Çocuklarla müthiş iletişim kuran ve sevgi dolu bir öğretmendir. )

Mine-Aras Başara

Oğlum Aras 2 yıllık bir sürecin ardından Sevgim Anaokulu'ndan mezun oldu. Son gün hem onun hem benim gözlerimiz dolu dolu okuldan ayrıldık. ilk günden son güne kadar oğlum çok mutlu bir şekilde okuluna gitti. Akademik anlamda geliştiği kadar özgüven, iletişim becerileri, öz bakım ve denetim anlamında da çok yol katetti. Başta Gülcan Hanım olmak üzere, emeği geçen Eda ve Tüzin öğretmenimize, psikolojik danışman Rümeysa Hanıma, servis şoföründen aşçısına kadar herkese çok teşekkür ediyorum. Gerçekten yıllardır değişmeyen kadronuzla ve tecrübenizle, ilginiz ve sevginizle geleceğin mutlu, duyarlı, başarılı, laik ve sevgi dolu çocuklarını yetiştiriyorsunuz. İyi ki oğlumu sizlere emanet etmişim. İnşallah ileride de oğlum sizler gibi eğitimcilerle karşılaşır. Herkese gönül rahatlığıyla bu okulu tavsiye ediyorum.

Sibel YILMAZ

Sevgim Anaokulları ile oğlumuz Mert'in ilk okul deneyimini yaşadık. Oğlumuzun inatçı ve hırçın olduğu bir dönemde onunla sanki kendi çocukları gibi ilgilenerek sahiplendiler. Dil becerisinin ve kişiliğinin gelişmesinde çok büyük rol oynadılar. Sevgim Anaokulları ailesi bizim de ailemizin bir parçası oldu. Çocuğumuzun fark etmediğimiz bir çok yeteneğini onlar sayesinde keşfettik. Çocuğumuzun eğitim süreci boyunca bir kez olsun gözümüz arkada kalmadı. Okulun fiziki imkanları, eğitim koşulları diğer eğitim kurumları ile mukayese edilemeyecek durumdadır. Oğlum beslenme alışkanlığını, özbakım becerisini, tuvalet eğitimini, nezaket kurallarını Sevgim Anaokulları ile kazandı, Atatürk sevgisini Sevgim ekibi ile öğrendi. Sevgim Anaokullarına herşey için çok teşekkür ediyorum. Çocuğu için güvenli sevgi dolu bir yuva arayan herkese bu güzel insanları ve bu güzel okulu tavsiye ediyorum.

ECE SELMANPAKOĞLU

3 yaşındaki oğlumun kısa süreli bir başka kreş deneyimi olmuştu ( 5 gün ), sosyal ve başta okulu seven bir çocukken, okula gitmek istememesi, sabahları erken gelen çocukların kapının girişinde puflarda bekletilmesi ve yaşadığımız ateşli hastalık boyunca okulundan kimsenin 'neyi var, sağlıyı yerinde mi' diye aramaması, ilgisizliğin hat safhada olması sonrası okul değiştirmeye karar verdik ve ara vermeden yeni bir kreş arayışımızla Sevgim Anaokulları ile tanıştık. İlk görüşmede Gülcan Hanım'ın samimiyeti ve okulda düzenli olarak bir hemşirenin bulunması başta benim için çok olumluydu. Sonrasında oğlum ile geldiğimizde Şule Öğretmenimiz ile tanıştık, yarım saat içinde harika oyunlar oynadı ve onu çok sevdi, bu esnada ben kaydını yaptırmıştım bile :) yaşadığımız kötü tecrübemiz ile kısa sürede Sevgim Anaokulundaki olumlu farkları gözlemleme şansımız oldu. Kurumdaki bütün öğretmenler ve çalışanlar oldukça ilgili sevgi dolu ve duyarlı. Çocuğumun eski istekli hali geri geldi, Ayrıca 2 hafta gibi kısa bir sürede kendi öz bakımını yapan, bütün yemeklerini yemek ayırt etmeden kendisi yiyebilen bir çocuk oldu. Okulunu çok sevmesi aktivitelerine severek katılması da cabası. Okuldaki ders programları da gerçekten dolu dolu; ingilizce, müzik orff, drama gibi dersler de oldukça başarılı . Bir veli olarak gün içerisinde çocuğumdan haber alıyor olmak, kullanılan telefon uygulaması ile günlük karne gönderilmesi, öğretmenlerine msj yazarak değerlendirme yapabilmekte ayrıca çok başarılı. Sevgim Anaokulları'nın fiziki şartları kampüs oluşu da içime en sinen yanıdır. Büyük bahçesi, parkları, hayvan sevgisi okulu seçmemdeki en önemli etmenlerdendi. Okulumuza çok teşekkür ediyorum. Ve Kreş arayışındaki bütün velilere Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Berna İPEK ORTAÇ

Kızım bu sene Sevgim Anaokullarından mezun oldu. Toplamda 3 yılımız Sevgimle dolu dolu geçti. Çalışan bir anne olarak gözüm hiç arkada kalmadı. İlk görüşmeye gittiğimizde Gülcan Hanımın samimiyeti ve yılların getirdiği tecrübesine bağlı bize verdiği güven ile hemen kaydımızı yaptırdık. Kızımın alışma süreci hiiiiiç kolay olmadı. Bir ara olmayacak, alışmayacak galiba diye biz de endişelendik. Gülçin öğretmenimizin desteği, sabrı, şefkati ve enerjisiyle zorlukları aştık :). Gülcan Hanımın her arayışımızda sabırla bizi bilgilendirmesiyle sakinleştik. 2. Yılımızda kızım bir yaş büyükler sınıfına geçecekti bizi yine aldı bir telaş :) yeni öğretmene nasıl alışacak herşey silbaştan mı olacak diye!!! Ama yine deneyimli ve değişmeyen öğretmenlerimizle sıkıntısız bir sınıf geçişi oldu. Yasemin öğretmenimizin naifliği ve sevecenliğiyle mutlu bir yıl daha geçirdik. Son yıl artık anasınıfı olmuştuk ve hiç endişelenmedik çünkü Tüzin öğretmenimiz vardı. Kızımda akademik becerisinin yanında özgüvenindeki gelişimi gururla izledik. Bu yaştaki çocuklara sevgiyle ödev bilincinin, sorumluluklarının nasıl aşılandığını gördük. Sevgimden ayrıldığımız için üzgünüz ama 3 yıl boyunca kızım için nasıl güçlü temeller atıldığını bildiğimiz için ilkokula hazırız!!!!!!! Değişmeyen öğretmen ve idari kadrosu için Gülcan Hanıma ayrıca çok çok teşekkür ediyorum. Her gün kapıda sarılarak, öperek, saçını okşayarak karşılayan öğretmenlerimiz en büyük şansımız oldu. Evde “ sevgi hanımın, ezgi hanımın yemeklerinden yap anne” diyen bir kızım oldu :) İyi ki varsınız!!!! İyi ki bu 3 yıl için yollarımız sizinle kesişti!!!! Kardelenler- Nehir ORTAÇ ın Annesi :)

Ayfer Duru Armağan

kızımızı üç sene boyunca gönül rahatlığıyla gönderdiğimiz Sevgim Anaokulları. Kayıt öncesi gittiğimiz ön görüşmede ilk gün edindiğimiz izlenimi hiç kaybetmedik, okul müdürü, eğitim koordinatörü ve uzun yıllardır birlikte çalıştıkları öğretmenlerinin her biri yapmacıklıktan uzak, samimi, ve profesyonel tavırlarıyla karşıladılar hep bizi. Zor geçen okula alışma sürecinde doğru yönlendirmeleriyle bize destek olarak, hem kızımız hem de bizim için yeni bir başlangıç yaptılar. ilk gününden mezun olduğu güne kadar zaman içinde nasıl gelişim gösterdiğini görmek çok mutluluk verici. 3-6 yaş aralığı gibi kritik bir dönemde doğru yerde doğru insanlarlaydık. Kendinize sürekli yenilikler katan çalışma grubunuzu çok beğeniyoruz, enerjiniz hiç eksilmesin, artarak devam etsin. sevgilerimize

Rezzan

Sözlerime Sevgim Anaokulu Kurumuna “Teşekkür” ederek başlamak istiyorum. 23 aylık oğlum için bakıcı sonrası kreş ararken aosyal medyada birkaç annenin tavsiyesi ile randevu oluştursdum. Kafamda zaten bu kreş olmalı düşüncesi ile ilk görüşmeyi gerçekleştirdikten sonra öncesinde ve aonrasında başka bir kreş arayışı olmadan oğlumu kaydettirdim. Okul fiziki imkanları ve özellikle hayvan beslenmesi beni çok mutlu etti ve oğlumun adaptasyon sürecini hızlandırdı. Oğlumla gittiğimiz ilk gün Büşra öğretmen ile çok kefiyli vakit geçirirken bizde Gülcan Hanım ile okul hakkında görüştük, bilgisayarından heryeri kamera ile izlemesi bizi inanılmaz rahatlattı. Kreşin her bir yanında kamera var ve güvenlik kapıdan asla kimseyi içeri almıyor idarenin bilgisi yoksa. Goncalar sınıfı üç kişi olarak döneme başladı ve pandemi sürecinde çok güzel bir fırsat oldu. Zaten genel olarak bu pandemi sürecinde çok gönül rahatlığı ile gönderdim, düzenli dezenfektan yapılıyor her hafta nevresimler yıkanmaya eve gönderiliyor. Ezgi öğretmenimizin kalbimizde yeri bambaşka hem ilk öğretmenimiz hemde oğlumla inanılmaz güzel bir bağları oldu, kendisine ilgi alakasından opluma kattıklarından dolayı şimdiden teşekkür ederim. İyi ki Goncalar sınıfı ve iyiki Ezgi Yurteri öğretmenimiz:) oğlumuz okulunda arkadaşları ile çok mutlu. Güvenliğimiz Mustafa beyden, aşçımız Zübeyde Hanım, Esengül Hanım, Tüm Öğretmenlermiz ve okul idaresine teşekkür ederim. Sevgilerimle

Merve söz

Ben malesefki kreş hayatına kızım 13aylıkken başlamak zorunda kaldım ve bu süreçte aslında bir çok referansını duymuştum fakat o süreçte yoktu sevgimde 0-3 yaş gurubu malesef başka bir kreşte başlamak zorunda kaldık neler gördük neler yaşadık ama mecburduk en azından çocuk tanıyor dedik ta ozamanlar araştırıyordum sevgim aba okulları açacağını ama malesefki covıd -19 ile birlikte hayatımız bir anda alt üst oldu 5 ay kadar idare edebildik sonrasında kararımızı verdik ve gülcan hanım telefonları açtı nasıl bir ses tonu hemen koşa koşa gittik nasıl dinamik nasıl içten ve beni etkileyen anne olmasıydı çaresizdim çocuğum evi istiyordu ama gitmekte istiyordu sevgimde çayımızı içtik ve hemen kreşi gezmeye başladık buradan kreş arayan velilere sesleniyorum hiç bir kreşte uyuma odası yok kampet size gösterilirse hemen orayı terkedin sakın kabul etmeyin beni en etkileyen o güzel ranzalardı sonra tabiki hassas olduğum konu yemek yemesi ben çok çektim bu konuda buda bende antipati oluşturdu. Gülcan hanım bana yiycek hepsini yiycek derken ben hiç duymuyordum ben yediremiyorum burdamı yiycek diyordum ama nasıl desem güven vardı sevgi vardı ortam muhteşemdi özel villalar her yaş gurubu ayrı mükemmel eve geldim ve karar verdim tabiki zordu kızım içinde benim içinde asyayı bıraktık hamide öğretmen izindeydi ezgi öğretmenle başladık oryantasyona nasıl tatlı nasıl iyi asyada emeği çok o alıştırdı kızımı sonra hamide öğretmen geldi ve başladık hep beraber şuanda kızım çok mutlu ben mutlu kızım kilo almaya başladı hiç düşünmeden bir telefon edin sizi karşılayacak gülcan hanımla tanışın derim buradan herkese teşekkürü borç bilirim çevremde 10 arkadaşım referansımdı bende buradan herkese referans oluyorum sadece gidin sevgiyi görün

Serpil&Erin;ç

Pandemi döneminde kızımın kreşi kapanınca arayışa girdik. Arkadaşlarımızın tavsiyesiyle görüştük. Kızım çok mutlu gidiyor. Alışmakta hiç zorluk yaşamadı, biz de oldukça memnunuz. Teşekkürler Sevgim Anaokulu.

Serkan&Derya;&Sencer;

Herkese merhabalar. Adını adımızın yanından bile ayıramadığımız, göz bebeğimiz oğlumuz için okul arayışındaydık. Henüz 15 aylık olduğu için, her şey 10 kat daha zordu tabi. Kreşler genellikle 2 yaş sonrası için hizmet vermekte ve pandemi sürecinde olduğumuzdan; temiz, hijyenik, beyaz bayraklı ve sevgi dolu okul bulmak hiç kolay olmadı. Taaa ki evimizin yakınına bir bilboard asılıncaya kadar, 0-2 yaş VİP bebek evi yazısını görünce hemen randevu alıp okulu incelemek istedik. Gülcan Hanım bize o kadar güzel anlattı ki okulu, o esnada oğlumuz ise öğretmeni ile bağ kurmaya çoktan başlamış, onunla oyunlar oynuyordu. Biz ise rahatça ve soğutmadan ilk kahvemizi bu sevgi yuvasında içebilmiştik, çünkü kameralardan oğlumuzun ne yaptığını görebiliyorduk. Büşra Öğretmenine daha ilk günden çok alışmıştı ve hiç zorlanmadı. O an biz kararımızı vermiştik bile, oğlumuzun mutluluğu fazlasıyla belli oluyordu. Daha ne yazabilirim ki, Müdürümüz Gülcan Hanım’ın profesyonelliği mi, öğretmenlerimizin güler yüzleri mi, Psikoloğumuzun her daim ulaşılabilir olduğu mu, Güvenlik Görevlimizden, Mutfak çalışanlarımıza kadar herkesin içtenlikle çocuğumuza yaklaşımı mı.... Evet daha neler neler yazabilirim... Ancak bütün bunlara şahit olmak bambaşka bir duygu. Herkesin gönül rahatlığıyla ve aklı çocuğunda kalmadan bırakabileceği yer Sevgim Anaokulları. İyi ki varsınız, iyi ki kesişmiş sizlerle yolumuz...

Serap Aydın

Sevgim Anaokulu sıklıkla önünden geçtiğim ve tabelasını gördüğüm bir eğitim kurumuyken bir anda koşullarımızın değişmesi ve bakıcımızla yollarımızı ayırma sürecinde arkadaşımızında önerisiyle hayatımıza girdi. İyi ki de girdi. Biz bir çok ailenin aksine okul okul dolaşmadık. Sevgim ailesi ile tanıştığım anda doğru yerde olduğumuzu anladım. Yaş gruplarına göre ayrılmış binaları, ekibin hem profesyonel ama aynı zamanda samimi, güven veren yaklaşımı ile ilk görüşte oğlumuzu içimiz rahat bir şekilde emanet edebileceğimizi anladık. Henüz bir aydır devam ettiğimiz halde oğlum gayet mutlu ve öğrermenlerini çok seviyor. Teşekkürler Sevgim Anaokulu

Serap Aydın

Sevgim Anaokulu sıklıkla önünden geçtiğim ve tabelasını gördüğüm bir eğitim kurumuyken bir anda koşullarımızın değişmesi ve bakıcımızla yollarımızı ayırma sürecinde arkadaşımızında önerisiyle hayatımıza girdi. İyi ki de girdi. Biz bir çok ailenin aksine okul okul dolaşmadık. Sevgim ailesi ile tanıştığım anda doğru yerde olduğumuzu anladım. Yaş gruplarına göre ayrılmış binaları, ekibin hem profesyonel ama aynı zamanda samimi, güven veren yaklaşımı ile ilk görüşte oğlumuzu içimiz rahat bir şekilde emanet edebileceğimizi anladık. Henüz bir aydır devam ettiğimiz halde oğlum gayet mutlu ve öğrermenlerini ok seviyor. Teşekkürler Sevgim Anaokulu

Fulya Eskici

Kreş bakmaktan yorulduğumuz ve umutsuzluğa kapıldığımız anda Sevgim Anaokulu nda Hamide Öğretmen çıktı karşımıza..Hani derler insanın yüreği yüzüne vururmuş.Güzel kalbi o kadar ben buradayım merak etmenize gerek Yok o bana emanet diyordu ki o an kreş aramayı bıraktık.Ve yolumuza Sevgim de Hamide Öğretmen le devam ettik ,içimiz rahat Ve güvende hissettik.Herşey için çok çok teşekkürler ❤️

Ayten Çandır

Merhaba, Uzun süredir bu yazıyı yazmak istiyordum ama buraya yazacaklarım ailemiz için kısa zaman aralıklarına sıkıştırılmayacak kadar özel ve önemli. Bu kadar gecikmesinin nedeni budur. Asya Nisan bizim ikinci çocuğumuz. Abisi Yağız Efe, Nisan'dan çok daha önce okul hayatı ile tanıştı, tam 11 aylıktı okula başladığında. Şükürler olsun onda da çok iyi insanlarla karşılaştırdı allah bizi ama Nisan'a kreş seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini de çok iyi görmüş olduk. Artık 2 çocuklu ve tecrübeli ebeveynlerdik ve kreş seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini daha iyi biliyorduk. Bu sefer işi şansa bırakmayacaktık. Sevgim'i öneren ve görüşüne önem verdiğimiz arkadaşımızın Sevgim'den mezun olan çocukları şimdi lise öğrencisi. Okullarda bile gelip geçici trendlerin yaşandığı, 3-5 yıl tek geçilen okulların sonra adının duyulmadığı ya da kötü şekilde duyulduğu düşünüldüğünde; bu kadar zor bir sektörde 20 yıldır ayakta kalabilmesi bizim için ilk önemli kriterdi. Buna rağmen tabiki Sevgim'e gelmeden önce birkaç okul gezdik. Ama Sevgim'den sonra başka okula gitmedik. :) Sevgim'deki ilk görüşmemizde Gülcan Hanımın "Kontrol Bende" tavrı, her şeyi bizzat takip etmesi ama bunu yaparken öğretmenleri bunaltmaması,mutsuz etmemesi ilk anda bile anlaşılıyordu. Mutsuz öğretmenler ne kadar çocuklara faydalı olamazlarsa, hepimizin en kıymetlilerini teslim ettiğimiz bir ortamda kontrol eksikliği de kabul edilemezdi. İşin sahibinin bizzat günün her saatinde işinin başında olması bizim için ilk artı idi. Sonra okulun geçmişini, uzun yıllardır aynı yönetici ile aynı yerde aynı isimle faaliyetine devam etmesi ikinci artı oldu. Üçüncü olarak aynı öğretmenlerin uzun yıllardır kurumda çalışıyor olması, öğretmen sirkülasyononun sık yaşanmaması, hangi sınıfa hangi öğretmenin gireceğinin niteliği, hatta bunun bahar ayında netleştirilmiş olması da bizim için çok keyifliydi. Vee son olarak bir tanemiz, herşeyimiz, mutluluk kaynağımız Gülçin öğretmenimiz.Okula ilk görüşmeye gittiğimizde, öğretmenimizle de tanışmak istedik. Ne de olsa biz artık deneyimli ebeveynlerdik ve öğretmenin ne kadar önemli olduğunu biliyorduk.Akşam saati olmasına rağmen öğretmenimizin enerjisi inanılmazdı. Odaya girdiği an odanın havası değişti, hafifledi, enerji doldu. Okuldan ayrılırken eşimle kararımızı vermiştik: Nisan Gülçin Öğretmene bayılacak dedik. Nitekim de öyle oldu. Öğretmenine aşık, onu görünce gözünün içi gülen, boynuna sıkıca sarılıp yanağını yanağına yaslayan bir Nisan'ımız var şimdi. Sabah etken saatte, daha hava tam aydınlanmamışken bile tüm enerjisi ile kızımızı karşılayan, bağrına basan ve gerçekten onu severek sarılan bir öğretmenimiz var. Onun sayesinde kızımızı o kadar erken bırakırken üzülmüyorum, vicdan azabı altında ezilmiyorum.Okulun zihinsel gelişimi için çok faydalı olduğundan eminim ama duygusal olarak da mutlu olduğunu biliyorum. Gülçin öğretmenim seni aşırı çok seviyoruz. Unutmadan bir şey daha eklemek istiyorum. Nisan okula ilk başladığı yaz aylarında izin durumundan dolayı Nisan'ın adaptasyonunun bir kısmında yanında olan Hamide öğretmenim Allah sizden de razı olsun, emekleriniz için çok teşekkürler. Başlangıçlar çok önemlidir, sizin de sayenizde o süreci çok rahat geçirdik. İyi ki vardınız. Sevgim'i birçok arkadaşımıza tavsiye ettik ve etmeye devam ediyoruz. İçlerinde Sevgim'e başlayanlar oldu ve başlamaya hazırlananlar var. Hepsinin bizim gibi güzel anılar biriktireceğine eminim. Tüm Sevgim Ailesine teşekkür ederiz. Sevgiler... Ayten ÇANDIR - Papatyalar sınıfından Asya Nisan'ın Annesi

Tuğçe Ünal

Merhabalar. Biz okul arama maceramızı nasıl sonlandırdık ondan bahsetmek istiyorum. Otuz küsür okul gezdim aylarca, çoğunda özgür ruhlu kızım Maya' da yanımdaydı. Fiziksel şartları şahane olanlardan, ütopik okul üğcreti isteyenlere kadar. Artık umutsuzca kötünün iyisini seçeceğim derken bir arkadaşım bu okulun güzel yorumları var gidip bir bakalım dedi ve biz geldik Sevgim Anaokuluna. Hemen Maya' nın öğretmeni Hamide öğretmen geldi ve aldı Maya' yı yanımdan. Biliyorum rahat gider ama 15 dakikaya cıvıtır gelir yanıma diye beklerken başladım kriterlerimi anlatmaya. Yok mesul müdür istemem, yok çocuğumun öz bakımlarını kendi öğretmeni yapacak, bütün okul üniversite mezunu olacak, bu yaş gurubuna bu yok şu yok denmeyecek, efendim bahçe saati çok önemli yaz kış çıkılacak, tavuk olmayacak, ne yaptıklarını ben bileceğim derken Gülcan hanım o kadar rahat dinleyip istediğim şeylerin mantıklı açıklamalarını ve bunların zaten böyle olması gerektiğini ve uygulamalarının bu şekilde olduğunu o kadar güzel anlattı ki inanamadım. Kendi bir anne ve her çocuğa kendi çocuğu titizliği ile yaklaşıyor ve anne kontrol içgüdüleri çok yüksek. Güzel sohbeti kahvesi derken bir saat geçmiş bizimki daha anne dememiş. Önümde kamera açık izliyoruz, çocuk mutlu. Zaten görüşmeden 10 dakika sonra tamam demiştim ben ama Maya' nın bu kadar rahat olması ile kararım kesinleşti, aslında önce benim kızım seçti okulunu. Sonra kayıt VB. işlemler içinde onunla gittim okula, çocuk sanki yıllardır geliyor gibi rahat, bu durumda beni ekstra rahatlattı ve çok kolay bir adaptasyon süreci yaşadık bu sayede. Şimdi gelelim okula başladıktan sonraki hikayeye; harika bir geri dönüş sistemi var, hergün ne yapıldığı detaylıca yazılıyor, uyku odaları şahane her birinin kendine ait gerçek yatakları var, yemekler özenle seçilip yapılıyor, aylık programları detaylı bir biçimde elime ulaşıyor her ay başı. Özel haftalar, bayramlar, Atatürk sevgisi, hayvan sevgisi, insan sevgisi, günlik yaşam becerileri, motor beceri çalışmaları programlarla yaşa göre o kadar özenli ve profesyonelce hazırlanıyor ki iyi ki bu okulu tercih etmişiz diyorum kendi kendime. Kızımın becerileri 2 ayda çok gelişti, sosyal ilişkileri, günlük rutinleri çok düzeldi. Kendi kendine yapabildiği şeyleri gördükçe bezan benim kızım olduğuna inanamıyorum. Okulun olumsuz durumları yönetme prosedürleride şahane. (Hastalık, sakıncalı yenmemesi gereken besinler vs.) Veli eğitimleri, okulda psikolog görüşmeleri benim için öyle bir bonus oldu ki anlatamam. Kısaca biz öğretmenimiz Hamide hanımdan, Gülcan hanıma, Faruk beye, Firuzehanımdan yardımcı öğretmenlerimize, psikolog Başak hanım, okul güvenliği ve yardımcı personel ablalarımıza kadar herkesten çok memnunuz. İçimize sine sine kızımızı onlara teslim ediyor ve SEVGİMLE kalıyoruz... :)

Özge Yünipek Öztürk

Uzun süren kreş arayışlarım sırasında Bu bölgede gezdiğim onlarca kreş arasında en ilgili , samimi ve çok tecrübeli bulduğum okul sevgim anaokulu oldu. Okul başladıktan sonraki süreçte beni en çok etkileyen Gülcan hanımın yaş grubuna göre çocuğun görmesi gereken herşeyi bulup,gerekirse okula getirip çocuğa o vizyonu katması..okul müdürü Fİruze hanımın sevecen tavrı ve istisnasız hergün güler yüzüyle çocuğumu karşılaması..istediğimiz her an okul psikoloğumuza ulaşıp görüşebilmemiz ..Ve Tuğba öğretmenimiz ... özellikle okula alışma evresindeki sabrı ve ilgisiyle Tuğba öğretmenimizin kızıma çok şey kattığını düşünüyorum . Aşçımız sevgi hanımın güzel yemekleri , güvenliğimiz Salih beyin çocuklar kapıdan girerken ve çıkarken ki güler yüzü , çocuğuma ingilizceyi gülen gözleriyle sevdiren Teslime öğretmenimiz ve okuldaki enerjisi bitmeyen tüm güzel öğretmenlerimiz ve okul çalışanlarımız iyiki sizinle karşılaştık. Teşekkürler sevgim anaokulu

Görkem GÜRER ALTINEL

Sevgili Sevgim Anaokulu; ikinci evimiz-ailemiz ... Ne yazsam, ne söylesem yetersiz kalır eminim ama öncelikle sizi, her birinizi ayrı ayrı çok seviyoruz; kızımıza, bize kattıklarınız paha biçilemez... Biz ikimiz de bol seyahatli, yoğun işleri olan birer anne babayız; kızımız Su, tabi ki her anne baba gibi, bizim herşeyimiz... Yaklaşık bir yıl önce yolumuz sonunda Sevgim Anaokulu’na düştüğünde; o zamana kadar, gitmediğim, gezmediğim, arkadaşla-eş dostla konuşup fikir edinmediğim Çayyolu’nda anaokulu kalmamıştı. Hatta bir kaç yere kızımı da götürdüm; sonuçta ne biz ne Su gittiğimiz hiç bir yerden aklımız net ve mutlu ayrılamadık. Ta ki Sevgim Anaokulu’na; Gülcan Hanım’a gelene kadar... Öyle ki gözlerinin içi gülen; işini disiplinle ama aşkla yapan bir anne gördüm ilk konuştuğumuzda.... Bize okulu gezdirdiğinde, heryer tertemizdi; yataklarından, mutfaklarına, gün içerisinde değişen oyun alanlarına kadar; sıkılmadan kendilerini özgürce ifade edebildikleri; gerek içeride gerek temiz havada oynayabildikleri güvenli bir bahçeye kadar.... İçinde mis gibi fırından yeni çıkmış poğaça kokan; ev gibi bir yer burası... Albert Einstein; eğitim, insanın okulda öğrendiği her şeyi unuttuğunda arta kalandır demiş. Sevgim Anaokulu; gerek kurumsal kimlikleriyle, şirket-personel eğitimleri yapan; gerek çocukları okul dışında çeşitli aktivitelere götüren ve bazen etkinlikleri okula getiren müthiş interaktif bir okul. Çocukları birey olarak becerilerinde geliştirmeyi destekleyen; her zaman aileleri de işin içine katıp, çocuğunuzu doğru yönlendirip doğru hedeflerle hayata hazırlamanıza destek olan bir kurum. Doğru okulu bulana kadar biz de birçok aile gibi dört yaşında başlayan o ilk okul öncesi maratonuna kızımızı sokma hevesindeydik, nitekim Su’nun mutluluğu bizim için her şey ve kızımız bugün okuluna koşarak gidiyorsa bunu ev sıcaklığındaki bu okula borçluyuz. Su’nun daha fazla oyun oynamasını, oynarken öğrenmesini, öğrendiklerini uygulayabileceği ferah bir bahçesinin olmasını; çok kalifiye(!) gibi gözüken didaktik eğitim sistemlerine tercih ettik biz... Gülçin öğretmenimize, Firuze öğretmenimize de ayrı ayrı teşekkürler; her sabah ödüllerimizle, şevkle hevesle sevgiyle gidiyoruz okula... Mutfağından, güvenliğine, tüm öğretmenlerine kadar; tertemiz işini sevgiyle yapan çok nadir insanların bir arada ve gerçekten mutlu çalıştığı yerlerden biridir muhtemelen Sevgim Anaokulu; bu yolculukta birlikte olduğumuz için biz çok mutluyuz... Kucak dolusu sevgiler... Görkem GÜRER ALTINEL

Aysun Yıldırım

Çevrede 10-15 kreş gezmiş, değerlendirmiş bir veliyim. Fiziksel ve sosyal açıdan hangi özellikler içimize siner, oğlumuz nasıl bir okulda daha mutlu olur, Bunları düşünerek Sevgim Anaokulunda karar kıldık. Kapıdan girdiğim ilk anda kurucu Gülcan hanım in deneyimi ve verdiği güvenle oğlumu buraya emanet edebilirim demiştim.Şu anda ilk yılımızın sonuna yaklaşıyoruz. Ve ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı anlıyorum. Yıllardır aynı öğretmen kadrosu ile çalışması, güncel, doyurucu eğitim programı, çocuklar için yeteri kadar alan, sınıflardan bağımsız ferah uyku odaları, sağlıklı yemekler ve herşeyin ötesinde en önemlisi sevgi,şefkatle öğrenen, eğlenen mutlu çocuklar. 4 yaş zambakların öğretmeni Dilek öğretmenimize de ayrıca teşekkür etmek istiyorum. sabrı ilgisi ve şefkatiyle oğlumun bu ilk yılı çok güzel geçti ve geçiyor. Sizi seviyoruz. İyi ki varsınız.. Uzay’ın Annesi Aysun

Funda güner

Sevgim anaokulu ile bir arkadaşımızın şiddetle tavsiyesi üzerine tanıştığımızda oğlumuz 2 yaşını henüz doldurmuş, konuşmayı tam olarak öğrenememiş, tuvalet eğitimi almamış ve en önemlisi 2 sene boyunca annesi olarak benden bir an bile ayrılmamıştı. Önce okulumuzun kurucusu Gülcan hanım ve o zamanki öğretmenimiz Hamide öğretmen sayesinde ailemiz için çok zor olan bu süreç mümkün olan en kısa sürede aşıldı. Yavrumuzu kendi yavruları gibi görüp davrandıkları ve bu güveni biz ailesine de yansıttıkları için sevgim anaokulu öğretmenlerine ne kadar teşekkür etsek az kalır. Şimdi Tuğba öğretmen ile yola 2. senemizde devam ediyoruz ve çocuğumuzun eğitimi ve öğretiminin bu kadar ilerlediğini görmek bizi çok mutlu ediyor. Fiziki şartlarıyla da okulumuz gözümüzü arkada bırakmıyor. İkinci yuvasında olduğunu bildiğimiz ve okuluna her gün mutlu giden bir evladımız olduğu için çok mutluyuz. Okulumuzun tüm çalışanlarına sonsuz teşekkür ederiz.

Gamze YILDIZ

Bu kadar ilgi bu kadar alaka başka bir yerde kesinlikle bulamazdık bizim için çok zor bir seneydi ama bizden desteğini hiç esirgemeyen idari bir kadro ve tuğta öğretmenimiz

Başak Toprak Hiçdurmaz

Üç çocuğumda henüz 22 aylıkken kreşe başlamaları gerekti. İlk kızımda okul arayış sürecinde; okul ortamında nasıl yapar uyum sağlar mı düşünceleri ile boğuşurken karşımıza Sevgim Anaokulu çıktı. Okulumuzda beni ilk etkileyen şey ev gibi bir ortam sunuluyor olmasıydı. Okulumuz butik kreş olup, aydınlık ve geniş sınıflara sahip, samimiyetle yönetilen, sahibinin gerçekten işin başında durup ilgilendiği bir yer. Daha sonra görüşmeye gittiğimizde gerek kurucusu Gülcan Hanım gerek öğretmenleri ile tanıştığımda karşımda idareci ve öğretmenden çok ANNE buldum. Öğretmenlerimiz güler yüzlü, sıcak, çocuğun hızına göre hareket edip sabırla ona kendi işini yapma fırsatı veren, alanında eğitimli, tecrübeli ama hala genç ve dinamik bir ekipten oluşuyor. Yemek menülerinin özenle hazırlanması yapay ve hormonlu gıdalardan uzak durması gezdiğim birçok anaokulunda olmayan özellikti. Temizlik konusunda Çayyolu bölgesindeki Beyaz Bayraklı tek okul olması da bizi ayrıca cezbetmişti. Altı bezli emanet ettiğim çocuklarım her geçen yıl sosyal ilişkileri sağlam, insani değerlerle donatılmış, kendine güvenen, Atatürk ilke ve düşüncelerini benimsemiş, üretken, sorumluluk sahibi bireyler oldular. Gülcan Hanıma’a, sevgi ve şefkatlerini hiç esirgemeyen çok değerli öğretmenlerime, her derdimi gülerüyüzle dinleyen ve hemen çözüm arayan müdürmüze, çocuklarımın yemek yeme alışkanlığını değiştirip, yemek ayırt etmeksizin her tadı sevdiren, hergün okuldan harika kokuların yükselmesine sebep olan aşçımıza, okulun güvenliği olup ama her akşam her bir çocukla onlara özel kısa oyunlar oynayıp onların kalbini kazanan güveliğimize, çocukların dönemsel davranuşlarında ne yapacağımızı bilmediğimiz anlarda her zaman ulaşabildiğimiz, kitapta yazanlar yerine gerçek hayatta böyle oluru gösteren aşırı pozitif psikoloğumuza sonsuz teşekkürler. Çocuklarımla ilgili verdiğimiz en doğru kararlardan biriydi Sevgim Anaokulu. İyi ki öyle bir okul çıkmış karşıma. Hepinize çok çok teşekkürler.

Melek Özyurt

SEVGİM ANAOKULU Kıymetli yavrumun üç yıl boyunca ikinci evi olan gerçek bir yuva. Sanırım düşünce ve duygularımı yazmak için çok fazla kelimeye ihtiyaç var. Velilerinin her birini “DOST” bilen harika bir “GÜLCAN” var bu evin çocuklarının her birini yürekten seven Saadet’i, Elif’i, Tüzin’ i başta olmak üzere candan öğretmenleri var bu evin. Öğrencilerine dört dörtlük eğitim ve öğretim veren bir felsefesi var bu evin. Yavrularına mis gibi kokan kurabiyeler, poğaçalar, çorbalar yapan “Nurhan Teyzesi ve Esengül Ablası” var bu evin. Çocuklarımızı güvenle her yere taşıyan “Arif Amcası” var bu evin. “Eğitim Aile de başlar” diyorsak daima, bir Psikolog olarak ben de “Eğitim Sevgim’ de başlar” diyorum. Canım Yusuf Kaan’ımı harika bir eğitimle 1. Sınıfa teslim ettiniz emeğinize yüreğinize sağlık. Biz gidiyoruz “Sizin Yolunuz Daima Açık Olsun”. 6 Yaş’ın Sevgili Tatlı Tüzin Öğretmeni; Çocuklarımız ilkokul hayatına ancak bu kadar harika bir eğitim ve öğretimle hazırlanabilirlerdi. İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe ile başlayan yılımız fen deneyleri, dört işlem, saatler, kesirler, atasözleri, deyimler, şiirler ve şarkılar ile devam etti. Yılların verdiği 6 yaş tecrübesi ve gerçek bir öğretmen yüreği ile sevgi dolu bir öğretim yılı geçirdik. Çocuklarından bahsederken heyecanı gözlerinden, sesinden hissedilen tam bir anne edası ile yavrularımıza sahip çıkan canımız Tüzin Öğretmenimiz, emeğiniz sonsuza dek alkışlanmaya değer. Siz yavrularımızın yolunu açtınız sizin de bir ömür boyu “Yolunuz Açık Olsun” İyi ki varsınız… Yusuf Kaan sizi hiç unutmayacak… Melek ÖZYURT Psikolog

Burcu Yücel

Sevgili Gülçin Öğretmenimiz ve Sevgim Ailesi, Pek çok yer gezip görüşmeme rağmen sizlerle tanışınca "tamam" dedim, "işte burası"... Annelik böyle bir şeymiş, hissedebiliyorsunuz :) diğer yarınızın ne hissettiğini, sevilip sevilediğini ve daha pek çok şeyi... Derin çok sevgi dolu bir çocuk, hep sevgi ile büyüdü ve bu nedenle belki biraz da sevgi arsızı olabiliyor, belki de yaşlı gereği bilemiyorum... Ama siz ona iyi geldiniz, sevginiz, sıcak omzunuz ve hoşgörünüz ile. Zaten ilk etapta benim için en önemli olan şey anne şefkati ve sabrı gösterebilecek bir yuva idi. Derin yaklaşık iki haftadır öğrenciniz, onu ilk günden beri öyle sıcak sevip kucakladınız, öyle içten öpüp kokladınız ki ilk günden beri gözüm hiç arkada kalmadı. Kızımın emin ellerde olduğundan hep emindim ve içim rahattı. Ona çok daha iyi geleceğinizden ve gelişimine çok şey katacağınızdan da eminim. Alışma sürecini atlattığımızda her şeyin desteğinizle beraber çok daha iyi olacağına inanıyorum... Sevgili Gülcan Hanım' ın da sıcak, hoşgörülü ve ilgi dolu yaklaşımını hiç bir zaman yadsıyamam tabiiki. Bu süreçte geri bildirimlerinize ve yönlendirmelerinize her zaman açık olduğumu bilmenizi isterim tüm düşünce ve yönlendirmeleriniz benim için önemli. İyi ki sizi tanımışım, iyi ki varsınız, iyi ki DERİN sevgi dolu "SEVGİM ANAOKULU" ve sizin öğrenciniz olmuş... Sizleri seviyorum ve çok öpüyorum.... Derin! in annesi BURCU YÜCEL

Fulya Doğan

Merhaba :) 2010 yılında anne oldum..Minik oğlumu 2 yaşına kadar kendim büyütme şansına sahip olduktan sonra çalışma hayatım 2012 yılında başladı.Tam o an gerçekten çok zordu.Oğlumu nereye emanet edebilirim duygusu beni çok zorlarken hemen kreş arayışına başladım.Çünkü adaptasyonunu çok iyi yaptırmalıydım ve gideceği yeri gözlemlemeliydim.çayyolu ve ümitköy taraflarında oğlumla birlikte yaklaşık 15- 20 kreşi bizzat kendim gezdim ve görüştüm.10 a yakın kreş hakkında da arkadaşlarım vasıtasıyla fikir sâhibi idim.Bu sitedeki yorumları okuyarak yolum Sevgim Anaokulu ile kesişti.Benim oğlumu emanet edeceğim yerden beklentim güvenli bir yer olması,çocukla bire bir ilgilenilmesi açısından butik bir kreş olması,yemek konusunda ve okul içi için hijyen ,samimi ve işini bilen insanlarla çocuğumun muhattap olması,İngilizce ve etkinlik olarak yeterlilik vs vs..Sevgim anaokulu ilk girdiğim andan itibaren gerçek samimiyeti ve ilgiyi hissettiğim bir yer oldu.Başta kurucu Gülcan hn. ve eğitmen Tüzin Öğretmen çocukları kendi çocukları gibi sahiplenmeleri,adaptasyon dönemindeki hem çocuğa hemde anneye karşı hassasiyetleri açısından çok başarılı idiler.Sabırla bu dönemi beraberce atlattık.Tuvalet eğitimini bile kendileri yapıp oğlumdan 1, 5 haftada bezi çıkardık..Eğitmen kadrosu hepsi işinde uzun yıllar tecrübeye sahip kişiler.Tam gün İngilizce eğitim söz konusu.Her ay yemek listesi yenilenip veliler bilgilendiriliyor.Dr.kontrolleri her ay düzenli yapılıyor.Tiyatro,sinema.gezi ve bir çok spor etkinlikleri mevcut.İşin özü samimiyet var ,bir soru kafama takıldığında hemen soruyor cevabını hemen alabiliyorum.Gördüğüm bana göre değiştirilebilir bir noktada hemen fikrimi söylediğimde yapılabilecek en iyi şey yapılmaya çalışılıyor.Çocuğum mutlu , 2 yılını doldurdu veee tabiki ben çok mutluyum..Oğlumda ilk yılındaki emeği için Eğitmen Saadet Hanım'a,bu yılki öğretmenimiz Ayşegül Hanım'a ve güzel yemekleri için Nurhan Hanım'a çokk teşekkür ederim..Sevgiyle Kalın...

Natalia

Ben Ingiltere , Hollanda Norvec da yasadiktan sonra Turkiye ye geldim. 20 yildir Turkiye de degildim. Umitkoy cayyolu civarindaki tum kresleri dolastim. Cocugum zaten 16 ayliktan bu yana krese gidiyordu. Ayni satandartlarda bir kres bulmak cok zor. Aradigim en onemli sey isini ticari kaygidan cok istereyerek yapan insanlarin oldugu bir kres. GUVENLIK , TEMIZLIK ,COCUK PISKOLOJISINDEN anlayan calisanlar . SEVGIM anaokulunda bunu buldum. cocuklarin guvenligi icin butun tedbirler alinmis.(en iyi denilen kreslerden birinde cok tehlikeli olabilecek oyuncaklar vardi ) Yemekler temiz ve saglikli. Ogretmeler isin bilincinde. cocugunuzu alirken yardimci hanim cocugu giydirip elinize vermiyor. ogretmeniyle gorusebiliyorsunuz. Bzi kreste vaat edilenlerle yapilanlar birbirini tutmuyor. 10 kisilik denilen siniflarda bir bakmissiniz 3 yas ile 4 yas gurubunu birlestirmisler. ingilizce ogretmeni sandigimiz kisi, ingilizce biliyor ama ogretmen degil. Yemek zamanda dokuyor diye cocukara su vermiyorlar. Belki cocuk icecek bir sey olmadan yutamiyor. Bir bardak dokulen sut , kirilan boyalar icin kalbi kirilan cocuklar var. sevgim de bunun hesabini yapmiyorlar. cocuklarin ayakkabi giydigi yerde dis kapinin onunde isitici hep acikti. Gulcan hanimin (mudure kendisi) odasina gorusme icin gittigimde camera hep acikti. Cogu yerde ekran kapatildi , ters cevrildi , bos bir oda acildi , gormeme musade edilmedi. Bazi kresler gelmeden once haber verin diyorlar. Sevgim anaokulunda hem bakim var hemde egitim var. Cocuklarin becerilerini ortaya cikiyor , en iyi ogrenme sekillerini kesfediyor. Gulcan hanim ile gorusun ondan sonra ne demek istedigimi anlarsiniz. isine asik , cocuklari seven bir yönetici. hani cocugumuzu veririken" bozmadan geri verin diyoruz ya " iste bence cocuklarin bozulmayacagi bir yer. Anne bakiyormus gibi guvenle birabileceginiz bir kres, tabi sinfta yer bulabilirseniz. Ben cok kres gezdim , gunlerce dusundum. Bunda piskolog var, otekinde yok, birinde doktor var , birinde yok , birinde ogretmen deneyimli , birinde daha ilk yili. bahcesi yok ,merdivenleri cam ,camlarda kilit yok, egitim programi iyi gibi gorunuyor , bina yeni ve genis ama ogretmeni , cocuga buyuk cocuk gibi davraniyorlar ve ortada hic oyuncak yok vb......... gulcan hanima sevgiler.

Gökhan Okçu

Herkese Merhaba, Bundan üç yıl önce İstanbul'dan, Ankara'ya geldik. Üç yaşındaki oğlumuzu emanet edebileceğimiz, güvenilir bir yer ararken tanıştık Sevgim Anaokulu'yla. Ümitköy, Çayyolu ve Yaşamkent civarlarında onlarca okul dolaştık. Hepsinden farklı olarak burada başka bir şey vardı. O zaman çok tanımlayamamıştık ama şimdi çok net bizim için. Samimiyet. Bu sene üçüncü yılının ardından bebeğimiz, bir birey olarak mezun oldu. Bu süreç içerisinde; gözümüz bir kere bile arkada kalmadan bize bu huzuru yaşatan başta Gülcan Hanım, Tüzin Öğretmen ve o sevgisini koyduğu yemekleri ile çocuklarımızı besleyen Nuran Hanım olmak üzere tüm Sevgim Anaokulu Ailesine yürekten teşekkür ediyoruz. Allah sizin tüm dualarınızı kabul etsin, her daim yolunuz ve bahtınız açık olsun. Kocaman Sevgimizle, Kumru-Gökhan OKÇU

Sezin Bayrak

Benim kızımda Sevgim Anaokuluna gidiyor 4 yaş grubunda 2 senedir önce Allaha sonra onlara emanet ben çok memnunum kızım çok mutlu gidiyor okuluna, arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok seviyor.Her zaman her konuda bizimle paylaşımda bulunan okul pisikoloğumuza ve her daim okulda olup en ince detayına kadar herşeyle birebir ilgilenen okul kurusu ve müdiresi Gülcan hanıma kızımın öğretmenlerine burdan teşekkür ediyorum ve gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ediyorum

Zeynep Çekmen

Merhaba İkiz kızlarım var.Sevgim anaokulundan bu hafta mezun oldu.buradan yazmak isterimki mükemmel bi okul.kuzularımı Gülcan Nalbantoğlu hanımefendi ye teslim etdiğim gün dün gibi.öncelikle samimiyeti sevgi ve saygısı ile koskocaman 2,5 yılı geride bıraktık.kızlarıma ve bana katkılarından dolayı öncelikle kendisine sonrada öğretmenimiz tüzin hanım ve pınar hanıma tesekkür ederim.minnettarım.huzurla ve mutlulukla ayrılıyoruz aranızdan.tüm güzellikler sizinle olsun Sevgim Anaokulu...sevgiler

Fadime Karadeniz

Merhaba, 3,5 yıl önce Sevgim Anaokulu ile başlayan okul öncesi eğitimimizi tamamladık. Çift dilli eğitimin önemini kızımın güzel ingilizcesiyle anladım. Yıl sonu gösterisinde İngilizce drama gösterileri beni çok duygulandırdı. Okul öncesi eğitimi boyunca sınıf öğretmenin yanında hep İngilizce öğretmenimizde vardı. Bunun okul yaşamında etkili olacağına çok inanıyorum. Sevgim Anaokulu'nun kızımın özgüveni, özbakımı konusunda verdikleri tartışılamaz bile. Güzel şeyler yaşayıncada oğlumuzda bir yıl önce Sevgim anaokulu na başladı. Bana bağımlı olan oğlumu sevgileriyle öyle sarıp sarmaladılarki şimdi 3,5 yaşında, özgüveni yüksek herşeyini kendi yapabiliyor. İyiki yollarımız kesişmiş sizinle. Canım kızım ve oğlumu kreşe gönderirken gözüm hiç arkada kalmadı. Emeğinize sevginize sağlık. Sizi çok seviyoruz. Ailemden birileri var orda sanki ve biz hep Sevgimle kalacağız...

Funda Cenan

Oğlum 3 sene Özel sevgim anaokuluna gitti bu sene mezun oldu ilkokula başlayacak inşallah..ben 1 yaşından 3 yaşına dek kreş değiştirdim ya aç geldi ya bakımsız üstelik sevgim anaokuluna gelene dek pahalı ve güya marka kreşlerde bu olayları yaşadık. 3 ten sonra 6 yaşa kadar sorunsuz (tabibi ara sıra ufak tefek şeyler olsa da) burda devam ettik, gerek müdüresi gerek öğretmenlerinin sevgi alaka ve eğitimi gayet dozunda ve anneyi rahat ettirici.. bi kaç kreş deneyimi yaşamış biri olarak Ümitköy Beytepe yolu üzerinde opetten sonra sol şeritte kalan Sevgim Anaokullarına bir uğrayın derim ..çocuğunuz şevkatli ilgili ve ortalama bir kreşte gününü geçirsin isterseniz mutlaka bir görüşün.. sevgiler hanımlar..

Arzu Karaman

3yıl once tesadufen taıştığımız sevgim aylesinden bu yıl mezun oluyoruz bundan sonrakı eyitim hayatımızdada bu kadar şanslı oluruz inşallah gercekten sevgiyle ve purofösyönelce gülcan hanımın heran gözetmenliginde harika yetişmiş bir cocugum var herkese canıyürekten tavsiys ederim

Meral Akyol Gökoğlu

Sevgili Ege'mize emek veren Sevgim Anaokulu yöneticisi Gülcan Nalbantoğlu başta olmak üzere Tüzün öğretmenimiz ,Elif öğretmenimiz,Saadet öğretmenimiz,Pınar öğretmenimiz ve diğer öğretmenlerimize personele ve tüm emeği geçenlere binlerce tşkkrler. İlkeli,ilgili,şefkatli,bilgili,vatan sever bir yönetim ve eğitim kurumu hakkınız ödenmez iyki varsınız. Dünkü etkinliğiniz hala gözlerimi yaşartıyor etkinlik boyu zaten göz yaşlarım hiç dinmedi herşey harikaydı ama Türkiye bölgeleri,folkloruyla birlikte ancak bukadar güzel temsil edilebilirdi sonudaki Değerli sanatçı Ayten Alpman ın bir başkadır benim memleketim şarkısı ile bağlanması da göz yaşlarımızı hiçden tutamamamıza neden oldu vatan millet beraberlik sevgisi ancak bukadar güzel anlatılabilirdi sizleri kutluyor tekrar ayakta minnetle alkışlıyorum emeği geçen herkese tekrar tşkkrler...

Aybüke Keleş

Sevgim ana okulu ile gökçe 3 yaşındayken tanıştık.Ben bu günlerde aslında en kıymetli varlıklarınızı emanet ettiğimiz bu kurumun çocuğunuza sevgi vermesinin ,ilgi vermesinin güvenle evinize sağ Salim göndermesinin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladım.Sevgim ana okulu gerçekten adını hak eden bir sevgi kurumu.Gerek Yöneticisi Gülcan hanım gerek öğretmenleri ve gerek yardımcı tüm personeli ile sevgi veren bir kurum.Sevgi,ilgi ve şimdilerde ne kadar kıymetli olduğunu tekrar farkettiğim güvenlik konusunda asla taviz vermeyen bir kurum.Gökçe okula iki saat gecikse Gülcan hanım hiç bir sefer aksatmadan Gökcemizi arar sorar neden gelmedi diye ,bunların ne kadar kıymetli olduğunu da şimdilerde daha iyi anladım, işte bu yüzden 6 yaş itibari ile mezun olduğumuz okulumuza bir kez daha teşekkür etmek istedim,sevginizi ilginizi yavrularımızdan eksik etmediğiniz için bir kez daha sevgim ana okulu öğretmenlerine yöneticilerine tüm personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Kapınızın bize her zaman açık olduğunu bilmek gerçekten çok değerli...

Göktuğ Bağlı

Merhaba; hayattaki en değerli varlıkları minik yavrularını emanet edebilecekleri sıcak bir yuva arayan velilere sevgim anaokulu hakkındaki izlenim ve düşüncelerimi paylaşmak isterim. İki yaşında diyabet teşhisi konan Aylin kızıma telefonda bir kreş ararken tanıştım Gülcan hanımın sıcak ve samimi sesiyle. Sevgim Anaokulunu ziyaretimizde, onun kendinden emin ve özgüven dolu samimi tavrı sayesinde kızımın üç yıllık güzel bir anaokulu deneyimi oldu. Adı gibi sevgi dolu bir okul. Sadece bir öğretmenin değil aşcısından müdürüne herkesin çocuğunuzu birebir tanıyıp ve aynı sevgiyle ilgilendiği sıcak bir okuldur sevgim anaokulu. Üç yılda üç ayrı öğretmenin çocuğuma ayrı değer kattığı mutlu bir yuva. Çocuğunuzu mutlu bırakıp mutlu aldığınız ve güler yüzle karşılanıp uğurlandığınız ikinci aileniz.Nurhan hanımın kokularıyla sizi mesteden poaçalarını yemek için veli toplantılarını iple çekeceginiz ikinci eviniz. En iyisi siz Gülcan hanımın çayını bir için ve Sevgimi bir görün derim. Böyle bir okulun kurulmasında emeği geçenlere ve tüm öğretmenlerine ve çalışanlarına ailece minettarız. İyi ki varsınız.